Ars Cameralis nominowany w plebiscycie somusic.pl

Festiwal Ars Cameralis 2015 nominowany w plebiscycie portalu somusic.plw kategorii Wydarzenie roku! Cieszymy się i zachęcamy Was do głosowania :)

Głos można oddać w specjalnym formularzu na stronie portalu. Wszystkim nominowanym gratulujemy! 

 

DZIĘKUJEMY!

Po trzech tygodniach pełnych wydarzeń literackich, muzycznych, wystaw Festiwal Ars Cameralis 2015 dobiegł końca. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo przez cały listopad widzieliśmy Was: skupionych, zainteresowanych, rozbawionych.

Dziękujemy Wam za obecność, rozmowy, komentarze - to dla nas i dla naszych Artystów bardzo ważne.

Dziękujemy również Partnerom, Współorganizatorom, Patronom Medialnym, Głównemu Przewoźnikowi i wszystkim tym, którzy okazali wsparcie.

Co najważniejsze dziękujemy Wolontariuszom! Wasz wkład w Festiwal jest olbrzymi, a jego wartość nie do ocenienia.

Do zobaczenia za Rok!

 

Ostatni koncert Festiwalu!

Dziś zapraszamy do Drzwi Zwanych Koniem na ostatnie wydarzenie w ramach Festiwalu Ars Cameralis 2015.

Festiwal zamknie występ włoskiego DJ-a SOMNE, który swoją karierę rozpoczynał w Nowym Jorku, w słynnym brooklyńskim Resolute Warehouse, gdzie poznał Francesco Lealii. Tak powstało Clockwork (c/w). Nowojorskie doświadczenia inspirowane jazzującym hip-hopem połączył z emocjonalnym techno dubem w stylu berlińskiej wytwórni Basic Channel. Dziś muzyk występuje sam i tworzy nowe nieoczywiste brzmienia: czasem gęste i niedające spokoju, czasem rozrzedzone i efemeryczne.

"Grawitacja na dancefloorze staje się pojęciem względnym"

Wejściówki do nabycia przed wydarzeniem w nowej cenie: 5 PLN

 

Bar Poetów

Bar Poetów to nowość na festiwalu Ars Cameralis: poetyckie ekscesy przy barze, uznanych i dziwnych, młodych i starych, nieoswojonych i wiernych językowi ale i życiu, poetów z całego świata. Wielu z nich to również tłumacze: rzecznicy literatur swoich krajów na świecie. Nie obędzie się też jak zwykle bez transdyscyplinarności: Barowi Poetów towarzyszyć będzie kombinacja słowa i muzyki — Odczyt (Mariusz Grzebalksi, Radek Dziubek) oraz koncert Brzoska i Gawroński.

Rozpoczynamy o G.19.00 w Absurdalnej, w Katowicach.

Przypominamy, że bilety będą jeszcze do nabycia przed spotkaniem.

 

Pola Dwurnik "Before The Orgy"

Wystawa „Before The Orgy” to pierwsza obszerna prezentacja obrazów olejnych Poli Dwurnik w Polsce.

Zostały na niej pokazane prace w większości przywiezione z berlińskiej pracowni malarki oraz kilku prywatnych kolekcji, m.in. płótna, które znalazły się w słynnej już, autorskiej książce artystki „Girl on Canvas. Dziewczyna na płótnie”, wybór prac z serii „Ogród Apolonii”, nowe, oniryczne obrazy narracyjne, a także kilka niespodzianek.

Wernisaż już dzisiaj o G.18.00 w Galerii ASP Rondo Sztukia, a wystawa potrwa do 17.01.2016

 

Berlin in KTW

"Oto mój cel: sprawić, by ludzie tańczyli, nie podążając udeptanymi ścieżkami muzycznych trendów" powiedział Norman Nodge, który wraz z Etappem Kylem, zapewni nam niezapomnianą noc w Jazz Club Hipnoza. Start o G.22.00.

Bilety będą do nabycia na bramce. Zapraszamy!

 

Już dzisiaj oprowadzanie po wystawie Hensona!

Już dzisiaj w Muzeum Śląskim przy al. Korfantego 3 odbędzie się oprowadzanie po wystawie Keatona Hensona! Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. 

Jego prace są swoistą trawestacją urokliwych, acz jednocześnie niepokojących opowieści z innego świata: świata dziecięcej wyobraźni, która została przydeptana przez świat dorosłego. Jego dzieła, jak i on sam (jak może się zdawać) mówią o tym samym: bohaterowie jego prac to zrezygnowani, torturowani i zdezorientowani ludzie przepełnieni paraliżującym lękiem — tym samym, z którym Henson zmaga się na co dzień.

Szczegóły w programie i na portalu fb.

Ilustracja:

Keaton Henson, One day, 2013, ołówek i tusz na papierze

 

Są jeszcze miejsca na warsztaty ze Zbigniewem Machejem!

Na warsztatach ze Zbigniewiem Machejem dowiemy się czym jest poezja. Znając dowcip poety - możemy zagwarantować, że będzie to niesamowite spotkanie pełne humoru, ale też poważnych refleksji. 
Osoby piszące proszone są o przyniesienie swoich wierszy!

Warsztaty przewidziane są dla młodzieży i osób dorosłych. Wstęp wolny po uprzednim zarejestrowaniu się pod adresem: domoswiatowy@bs.katowice.pl 

 

Keaton Henson - kilka informacji przed koncertem

Uwaga!
Kilka informacji na temat piątkowego koncertu Keatona Hensona (27.11).
1. Koncert rozpoczyna się o godzinie 20.00 w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach (ul. Warszawska 18)
2. Bramka zostanie otwarta o godzinie 19.15. Osoby, które przyjdą na koncert po godzinie rozpoczęcia będą narażone na zajęcie miejsc o gorszej widoczności.
3. Przypominamy, że koncert został wyprzedany co oznacza, że przed koncertem nie będzie prowadzona sprzedaż żadnych biletów.
4. Miejsca są nienumerowane i nie ma możliwości ich wcześniejszej rezerwacji.
5. Będzie możliwość zajęcia miejsc siedzących na balkonie - niestety, jest ich bardzo mało, mają też ograniczoną widoczność.
6. Po koncercie będzie możliwość zakupienia płyt Keatona Hensona.
7. Prosimy o zachowanie biletów po koncercie. Przygotowaliśmy dla Was niespodziankę, której losowanie nastąpi w grudniu.